V utorok 29.3.2022 sme spolu vďaka online prednáške nazreli do pokladnice Východu. Zoznámili sme sa s myšlienkami Budhu, Konfucia, tibetského textu Hlas ticha, aj indickej Bhagavadgíty.
Múdrosť starovekých východných majstrov a textov je pre náš súčasný život stále aktuálna a dáva nám inšpiráciu do každodenného života.
Čo sú ilúzie? Kde sa s nimi stretávame? Do akej miery nás ovplyvňujú? Odpovede na uvedené otázky a na mnohé ďalšie súvisiace s ilúziami sme hľadali na workshope Sila ilúzií.
Počas februárového podujatia, ktoré Filiálka Košice pripravila pre verejnosť, sme sa počas večera plného úloh a hier snažili precvičiť a podporiť nástroje našej psychiky – pamäť a schopnosť koncentrácie.
Aj vo februári sme uskutočnili prednášku v Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej a opäť sme siahli do histórie, ktorá je stálou studnicou poznania a skúseností.
Tohtoročné podujatia pre verejnosť sme odštartovali workshopom plným hier a úloh, vďaka ktorým sme sa hravým spôsobom učili spolupracovať, vcítiť sa do druhého a dosahovať synergický efekt.