Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 28
16.9.2021 Kde je vôľa, tam je cesta V auguste Nová Akropolis – Slovensko zorganizovala ďalšiu online prednášku, tentokrát venovanú veľkej osobnosti menom Albert Schweitzer.
Podľa filozofa Epiktéta je najdôležitejším elementom v človeku vôľa, a preto bola septembrová online prednáška Novej Akropolis zameraná práve na túto tému.
Vôľa je základná sila, vďaka ktorej nielen žijeme, ale aj dosahujeme ciele, ktoré sme si stanovili. Vieme, že človek nemá vždy vôľu dostatočne pevnú, a tak sme počúvali o tom, čo nám v jej rozvíjaní pomáha i čo nám bráni.
Zúčastnení poslucháči mali možnosť sa dozvedieť užitočné informácie o používaní „dobrej" vôle, ktorá je spojená s tým najvyšším a najušľachtilejším, čo je človek schopný vykonať.
Posilnime vôľu, náš vnútorný motor, aby sme dokázali dosiahnuť vytýčené ciele. Pomôže nám byť pevnejšími, odolnejšími voči vonkajším vplyvom a slobodnejšími.
19.8.2021 Zoznámte sa s Albertom Schweitzerom V auguste Nová Akropolis – Slovensko zorganizovala ďalšiu online prednášku, tentokrát venovanú veľkej osobnosti menom Albert Schweitzer.
Albert Schweitzer bol mnohým – spisovateľom, filozofom, teológom, organistom a v neposlednom rade lekárom. Všetkým čo hovoril a robil sa nesie jeho osobná filozofia, ktorú žil v praxi – bol to mimoriadne dobrosrdečný a altruistický človek, ktorý mal na prvom mieste etiku a teda úctu ku všetkému životu.
Vo svojom živote hľadal zmysel a miesto, kde by mohol svetu čo najviac pomôcť. Na základe toho sa vo svojich 30-tich rokoch rozhodol vyštudovať medicínu, aby mohol následne svoje nadobudnuté schopnosti použiť v praxi a liečiť ľudí v Afrike. Spolu s manželkou doslova z ničoho postupne vybudovali ambulanciu a nemocnicu v mestečku Lambaréne, kde sa museli pasovať s náročnými klimatickými podmienkami a ešte náročnejšími chorobami a situáciami tamojších ľudí. Nemocnica v tomto meste funguje dodnes.
Vďaka prednáške sme sa dotkli Schweitzerovho života a neuveriteľného diela a všetci sme zostali ohúrení jeho mimoriadne silnou osobnosťou a charakterom.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava V lete sme pre našich členov pripravili malý cyklovýlet. Za cieľ sme si dali blízke mestečko Pezinok, ktoré je známe svojou výbornou atmosférou, dlhoročnou vinárskou tradíciou a vynikajúcou kávičkou.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
Trasa bola vhodná pre všetky vekové a kondičné kategórie, pretože síce bola rovinatá a išla aj oficiálnymi cyklotrasami, zároveň sa však striedala s poľnými cestičkami, viedla úzkymi chodníčkami a dokonca niekoľkokrát bolo potrebné bicykle aj preniesť ponad nezjazdnú prekážku.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
Všetci účastníci to však bravúrne zvládli, potrénovali si jazdecké zručnosti, pozornosť v členitom teréne, jazdu v tíme a svoju silu, výdrž a vytrvalosť. Odmenou bolo občerstvenie v cieľovom meste, oddych v pezinskom zámockom parku a samozrejme spomínaná kávička. A keďže sa vydarilo aj počasie, z výletu sme sa v skvelej nálade vrátili vláčikom neskoro popoludní. Tešíme sa na ďalší ročník :-)
 
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava

  6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava

 

 

3.8.2021 Večer s inšpiratívnym filmom, Košice Koncom júla sme v rámci prázdninových členských aktivít v Košiciach zorganizovali Filmový večer, kde sme sa navzájom inšpirovali obľúbenými filmovými kúskami..
3.8.2021 Večer s inšpiratívnym filmom, Košice
Premietali sa ukážky filmov od historických počiatkov Charlieho Chaplina, cez americkú westernovku, ruskú klasiku, slovenskú a zahraničnú modernú tvorbu rôznych žánrov až po súčasnú dokumentaristiku. Ďakujeme všetkým zúčastneným za skvelé príspevky a skvelú atmosféru. 
28.7.2021 CESTOVATEĽSKÝ VEČER PO JAPONSKU, Košice V rámci letných podujatí sme si v čase Olympijských hier priblížili krajinu vychádzajúceho slnka, Japonsko, formou cestovateľského večera.
28.7.2021 CESTOVATEĽSKÝ VEČER PO JAPONSKU, Košice
Do tejto kultúry sme nazreli premietaním fotografií s výkladom, čo bolo doplnené osobnými poznatkami prezentujúcej cestovateľky a bohatou diskusiou. 
Večer s inšpiratívnou knihou, Košice Knihy, knižky, knižôčky boli témou letného večera, ktorý sa konal v átriu pobočky Košice.
Večer s inšpiratívnou knihou, Košice
Príjemnú atmosféru vytvorili všetci účastníci rozprávaním o svojich obľúbených knihách, čítaním zaujímavých úryvkov z nich a diskusiou o posolstvách, ktoré nám chcú knihy preniesť. Na záver sme si niektoré knižky navzájom popožičiavali.

Stránka 1 z 28
Hore